Laboratoorsed katsed tõestavad Polti Vaporetto tõhusust tolmulestade ja allergeenide vastu

Cambridge’i Ülikooli ja Lyoni Dermatoloogiahaigla teadlased testisid Polti Vaporettot, et määrata kindlaks selle tõhusus võrreldes tolmuimejaga tolmulestade ja sügeliselestade eemaldamisel.

Cambridge’i Ülikooli teadlased võrdlesid kaht vaipa ja kaht madratsit, mis sisaldasid elus tolmulesti. Üht vaipa ja üht madratsit puhastati tavalise tolmuimejaga, teisi Vaporettoga. Seejärel loendati ellu jäänud tolmulestad ELISA testiga: Vaporetto oli kõrvaldanud 97% tolmulestadest vaibalt ja 98% madratsilt, vähendades allergeenide hulka 86%. Tavaline tolmuimeja oli kõrvaldanud ainult 57% tolmulestadest ja 46% allergeenidest.

Lyoni Dermatoloogiahaigla teadlased katsetasid Vaporetto tõhusust voodipesu ja ruumide puhastamisel, mis olid saastunud sügeliselestadega. Lestad hävisid üksnes viie sekundi jooksul pärast Vaporetto aurujoaga kokku puutumist.

vaporetto tõhusus

Vaporetto: looduslik lahendus tolmulestade ja allergeenide vastu

Tulemused ei jäta kahtlust: Vaporetto ja Vaporetto Lecoaspira kõrge temperatuur (120°C) ja kõrge rõhk (3 kuni 6 bar) ei vähenda üksnes oluliselt ellu jäänud tolmulestade arvu, vaid neutraliseerivad ka allergeenid, mida need tekitavad, tagades erakordselt võimsa puhastava toime.

Ülalpool kirjeldatud tulemusi on kinnitanud ka Briti Allergiafond, mis on väljastanud Vaporettole ja Vaporetto Lecoaspirale ning Forzaspira Lecologico veefiltriga tolmuimejatele oma heakskiidumärgise, kinnitamaks nende seadmete tõhusust tolmulestade kõrvaldamisel.

vaporetto tõhusus