SANI SYSTEM süsteemi tõhususe uuringud

Polti Sani System on läbinud arvukalt laborikatseid ja kliinilisi uuringuid nii Itaalias kui mujal, mis kinnitavad süsteemi ohutust ja tõhusust mikroobide kõrvaldamisel.

Polti Sani System sanitaarpuhastuse meetodit tuleks kasutada alati, kui mikrobioloogilist reostust on tarvis kontrolli all hoida ning vähendada madalaima võimaliku ohutustasemeni, näiteks tervishoiuasutustes, tööstuses, transpordisüsteemides, hotellides, toitlustusettevõtetes ja muudes avalikes paikades.

Tulemused on näidanud, et selle innovatiivse sanitaarpuhastuse meetodiga on võimalik saavutada paremaid tulemusi kui tavapäraste meetoditega.

kliinilised uuringud

Järgnevalt on kirjeldatud kõiki katseid, mis on teostatud Polti Sani System süsteemi tõhususe tõestamiseks

  • 1. Polti Sani System süsteemi viirusevastase tõhususe (h1n1) hindamine

Biolab laboratoorium, Vimodrone (Milano), Itaalia
Polti Sani System süsteemi viirusevastast tõhusust hinnati vastavalt Euroopa standardile EN 14476. Katse, mis viidi läbi Biolab laboratooriumis Vimodrones (Milano lähedal), näitas, et Sani System oli H1n1 viiruse tõrjumisel veelgi tõhusam kui Euroopa standardid ette näevad. Polti Sani System suutis vähendada viiruskoormust üle 99,99 % ainult 15 sekundiga, saavutades toime, mis ületab 4 logaritmilist suurusjärku.

  • 2. Mikroobikoormuse vähendamise hindamine mikrobioloogilises laboratooriumis

Mikrobioloogia Instituut, Bellinzona, Šveits
Sanitaarpuhastus Polti Sani System süsteemiga vähendas tõhusalt bakteriaalset reostuskoormust tööpinnal, millele olid eelnevalt kantud järgmised mikroorganismid: Escherichia coli, koagulaas-negatiivne Staphylococcus, Klebsiella pneumoniaez ja Proteus mirabilis.

  • 3. Polti Sani System süsteemi tõhususe katsetamine lutikate (Cimex Lectularius) hävitamisel

Pest 2000&Pest 3000 – Pest Control Management Services, Milano, Itaalia
Laboratoorsed katsed tõestasid, et Sani System suudab hävitada kõik munad ja äärmiselt suure osa mobiilses faasis putukatest (täiskasvanud ja vastsed) ühe kasutuskorraga.

Välikatsed tõestasid, et Sani System kõrvaldas lutikad täielikult mitme (2-3) kasutuskorra järel. Auru ja HPMed kombineeritud kasutamine võimaldas lisaks lagundada viskoosse aine, mille abil munad pindadele kleepuvad, kõrvaldada tüüpilise lutikate lõhna ja ekskrementide jäljed.

  • 4. MRSA vastase toime hindamine

Mikrobioloogia Instituut, Bellinzona, Šveits
Polti Sani System bakteritsiidset toimet kahe metüllitsiin-resistentse Staphylococcus Aureuse (MRSA) tüve suhtes on analüüsitud erinevat tüüpi pindadel.

Polti Sani System süsteemi kasutamine 30 sekundi jooksul on osutunud tõhusaks erinevate materjalide sanitaarpuhastusel, nagu näiteks roostevabast terasest ja melamiinist lauapinnad, vähendades bakteriaalset koormust 4 logaritmi võrra, keraamilistel pindadel aga avaldus bakteriaalne toime kõige resistentsema MRSA tüve suhtes.

Kliinilised uuringud

  • 5. Hinnang ägedale toksilisusele sissehingamisel

Chemservice laboratoorium, Milano, Itaalia
Tulemused, mis saadi in vivo laboratoorsete katsetega, mis puudutasid ägedat toksilisust sissehingamisel rottidel, on näidanud, et sanitaarlahus HPMed ei kuulu klassifitseerimisele vastavalt GHS (globaalse harmoneeritud süsteemi) klassifitseerimis- ja märgistamissüsteemile kõrgeimas võimalikus kontsentratsioonis (“Ei kuulu klassifitseerimisele, sest maksimaalses võimalikus kontsentratsioonis mõju puudus”).

  • 6. Sanitaarpuhastus haiglas ja võrdlus tavapäraste desinfitseerimismeetoditega

San Carlo Borromeo Haigla ortopeedia ja traumatoloogia osakond ning mikrobioloogia osakond, Milano, Itaalia
Polti Sani System avaldas tõestatud toimet mitmete gram-positiivsete ja gram-negatiivsete bakterite ning erinevat tüüpi seente suhtes.

Selle antimikroobset toimet on kinnitatud seadmetel, ruumides ja inertsetel materjalidel, nagu näiteks plastil, metallil ja klaasil. Standardsetes töötingimustes vähenes Sani System süsteemiga teostatud sanitaarpuhastuse järel üldine mikroobne reostuskoormus 91,6%, võrreldes 88,8%-ga tavapäraste meetodite korral (naatriumhüpokloriti lahus kõikidel pindadel, välja arvatud metallpinnad, millel kasutati 0,5 % polüfenoolilahust).

  • 7. Polti Sani System süsteemi tõhusus mikroobse reostuskoormuse vähendamisel passiivsetel pindadel

Swinburne’i Tehnikaülikool, Austraalia
30 sekundit kestnud pihustamine Polti Sani System süsteemiga vähendas tõhusalt mikroobset reostuskoormust 100% Gram-positiivsete bakterite, Gram-negatiivsete bakterite, niitseente ja pärmiseente osas.

30 sekundit kestnud pihustamine Polti Sani System süsteemiga vähendas bakteriaalsete endospooride hulka 97%.

  • 8. Dermatoloogiline hindamisuuring

Chelab laboratoorium, Treviso, Itaalia
Plaastritestide tulemused, mida rakendati, et uurida mõju nahale tervetel vabatahtlikel, näitasid, et sanitaarlahusel HPMed, mida kanti mitteimenduvates tingimustes 20 vabatahtliku isiku tervele nahale, oli keskmine ärritusindeks null ning seetõttu ei kuulu see klassifitseerimisele vastavalt GHS-ile (globaalsele harmoneeritud süsteemile).

Kliinilised uuringud